Adamscy.pl – Edyta i Adam Adamscy – | Fotografia Przyrodnicza – Fotografowanie Przyrody – Filmowanie Przyrody – Warsztaty Fotografii Przyrodniczej – Plenery – Sprzedaż Zdjęć Przyrodniczych, Akwarystycznych – Fotografia Rodzinna, Ślubna, Pamiątkowa

„Światy Współistniejące” – wernisaż wystawy

Zapraszam na wernisaż wystawy  „Światy Współistniejące”. Miejsce: Centrum Kultury Dwór Artusa Galeria Artus w Toruniu. 17 kwietnia 2013, Środa, godzina 18:30.

Światy współistniejące – zdefiniowane, określone, podzielone. Światy które nas otaczają – Ożywiony i Nieożywiony. Jakże prosto jest coś sklasyfikować i wyodrębnić. Człowiek ze swej natury dążył zawsze do zaszufladkowania i zdefiniowania rzeczywistości. Na szczęście otaczająca nas Przyroda jest swoim własnym Bytem i nie przejmuje się ludzkimi pomysłami. Różnorodność barw, struktur nie zawęża się do określonego Świata. Przenikają się one  płynnie, uzupełniając wzajemnie i dopełniając. Ulotność, Kruchość, Subtelność, Piękno to domena Świata… Tak, oczywiście te określenia mogą dotyczyć zarówno części Ożywionej jak i Nieożywionej. Światy definiowane jako swoje przeciwstawieństwa nimi nie są. Współistnieją, egzystują, otaczają nas tworząc Świat Rzeczywisty, Tajemniczy, zaskakujący Bogactwem form przekazu. Delikatne, jak muśnięte pudrem, skrzydła motyla i zimne kryształy zatopione w kamieniu i jeszcze gdzieś pomiędzy porosty na gładkiej skale – jakże bliskie a zarazem odległe. Ożywają w promieniach słońca, w kropli porannej rosy, schowane przed wścibskim ludzkim spojrzeniem. Ukryte tak blisko, że nie potrzebna wyprawa na koniec Świata – na koniec Światów.

Adam Adamski

 

Skocz do góry