Adamscy.pl – Edyta i Adam Adamscy – | Fotografia Przyrodnicza – Fotografowanie Przyrody – Filmowanie Przyrody – Warsztaty Fotografii Przyrodniczej – Plenery – Sprzedaż Zdjęć Przyrodniczych, Akwarystycznych – Fotografia Rodzinna, Ślubna, Pamiątkowa

„Barwy Natury” w Sierpcu

 

Wraz z Piotrem Tamborkiem zapraszamy na kolejną wystawę fotograficzną zorganizowaną przez:

 

wraz z

Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu

Zapraszają na wystawę fotograficzną

„Barwy Natury”

autorstwa:

Adama Adamskiego

oraz

Piotra Tamborka

Wernisaż wystawy połączony z pokazem prezentacji multimedialnych o tematyce przyrodniczej  – Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu – Galeria Sztuki im. Stefana Tamowskiego,

8 marca 2013 godz. 18:00.

Wystawa czynna w godz. 8:00 – 18:00 do dnia 15  kwietnia 2013r.

Zapraszamy

Barwy Natury

 

Natura towarzyszy nam w każdym momencie naszego życia. Wszyscy jesteśmy jej częścią składową –  należymy do niej i zależymy od niej. Z Przyrody czerpiemy siły życiowe aby funkcjonować i realizować nasze człowieczeństwo. Otaczające nas środowisko naturalne staje się nieuchronnie źródłem inspiracji artystycznych. Niestety, zasoby przyrodnicze, uznawane przez wiele lat za niewyczerpalne, poprzez działania najwyżej rozwiniętego ewolucyjnie stworzenia, kurczą się w sposób nieuchronny i trwały. Fotografując stykamy się z tą właśnie kruchością i przemijalnością Natury. Zdjęcia stają się więc świadectwem przemijania oraz wykrawaniem i zamrażaniem konkretnej chwili i sytuacji. Tworzymy raport z ulotności świata i jego nietrwałości. Fotografia staje się naszą pamięcią, dominującym sposobem istnienia historii. Fotografia tworzy przeszłość i zbiorową pamięć –ale ta pamięć to kształtowana przez twórcę wizja przeszłości, wynikająca z jego światopoglądu i wrażliwości artystycznej.

Przyrodę możemy przedstawić w ferii barw; różnorodności kwiatów, zwierząt i ulotnych krajobrazów. Obrazy te mogą cieszyć zmysł wzroku pastelami wschodzącego słońca albo dynamicznymi kolorami ubarwienia godowego ptaków. Taki zapis ulotności chwil preferuje Adam Adamski.

Natura może ukazać nam swoje inne oblicze, kiedy użyjemy do jej udokumentowania specjalnych technik fotograficznych. Jedną z nich jest fotografia w podczerwieni. Ukazuje nam ona w zawężonej gamie barw inną twarz Przyrody, bardziej tajemniczą, bajkową. Mistrzem takich opowieści jest Piotr Tamborek.

Nieważne jaka techniką utrwalamy ulotność i przemijalność Natury, najważniejsze że tworzymy zapis rzeczywistości – „zamrażamy chwile” dla wszystkich, dla których ważne były, są i będą Barwy Natura.

 

Skocz do góry