Adamscy.pl – Edyta i Adam Adamscy – | Fotografia Przyrodnicza – Fotografowanie Przyrody – Filmowanie Przyrody – Warsztaty Fotografii Przyrodniczej – Plenery – Sprzedaż Zdjęć Przyrodniczych, Akwarystycznych – Fotografia Rodzinna, Ślubna, Pamiątkowa

Światy Współisniejące

Zapraszamy na wystawę Adama

  • 10 kwietnia 2012  godzina 18:30
  • Galeria Fotografii ŁTF, ul. Piotrkowska 102, Łódź

Zdefiniowane, określone, podzielone. Światy które nas otaczają – Ożywiony i Nieożywiony. Jakże prosto jest coś sklasyfikować i wyodrębnić. Człowiek ze swej natury dążył zawsze do zaszufladkowania i zdefiniowania rzeczywistości. Na szczęście otaczająca nas Przyroda jest swoim własnym Bytem i nie przejmuje się ludzkimi pomysłami. Różnorodność barw, struktur nie zawęża się do określonego Świata. Przenikają się one płynnie, uzupełniając wzajemnie i dopełniając. Ulotność, Kruchość, Subtelność, Piękno to domena Świata … . Tak, oczywiście te określenia mogą dotyczyć zarówno części Ożywionej jak i Nieożywionej. Światy definiowane jako swoje przeciwstawieństwa nimi nie są. Współistnieją, egzystują, otaczają nas tworząc Świat Rzeczywisty, Tajemniczy, zaskakujący Bogactwem form przekazu.

Delikatne, jak muśnięte pudrem, skrzydła motyla i zimne kryształy zatopione w kamieniu i jeszcze gdzieś pomiędzy porosty na gładkiej skale – jakże bliskie a zarazem odległe. Ożywają w promieniach słońca, w kropli porannej rosy, schowane przed wścibskim ludzkim spojrzeniem. Ukryte tak blisko, że nie potrzebna wyprawa na koniec Świata – na koniec Światów.

Skocz do góry